Chipowanie psów Lublin

Czipowanie i wystawianie paszportów

Czipowanie

Przy pomocy specjalnie przygotowanej igły wszczepiamy pod skórę zwierzęcia malutkie urządzenie – mikroczip. Jest na nim zapisany unikatowy numer identyfikacyjny, który później można odczytać specjalnym czytnikiem. Opiekunowie zwierzęcia muszą zarejestrować ten numer w międzynarodowej bazie danych (np. Safe Animal). Dzięki temu jeśli zwierzę się zgubi może zostać szybko zidentyfikowane i wysłane bezpiecznie do Opiekunów.

Wystawianie paszportów

Posiadamy specjalne uprawnienia do wystawiania paszportów dla zwierząt. Aby wystawić taki dokument przeprowadzamy badanie zwierzęcia oraz sprawdzamy czy posiada wszelkie niezbędne szczepienia. Testujemy również działanie i ważność jego mikroczipu (jeżeli zwierzę go nie posiada wówczas czipujemy je).

Często zadawane
pytania

Opieka nad zwierzętami oraz ich leczenie to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Czy trzeba przygotować zwierzę przed czipowaniem?

Nie, nie jest wymagane specjalne przygotowanie zwierzęcia. Przed wszczepieniem czipu lekarz przeprowadzi badanie zwierzęcia, aby upewnić się, że jest ono gotowe na zabieg.

Po co mi paszport dla zwierzaka?

Paszport dla zwierzęcia domowego jest konieczny przy przekraczaniu granicy państwa. Jest to oficjalny dokument, w którym zawarte dane (takie jak na przykład imię, data urodzenia, cechy szczególne czy numer czipu) potwierdzają tożsamość zwierzęcia.

Kontakt

Zastanawiasz się nad szczepieniem psa lub kota? Martwisz się o dietę swojego chomika lub koszatniczki? Jeśli masz pytania o zdrowie swojego pupila, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.