Stomatologia zwierzęca

Stomatologia

Oprócz ogólnej opieki zdrowotnej, oferujemy także usługi stomatologiczne dla zwierząt. Wykonujemy profesjonalne zabiegi dentystyczne, takie jak usuwanie kamienia nazębnego czy leczenie chorób dziąseł. Pozwala to zwierzętom unikać nieprzyjemnych dolegliwości związanych z chorobami jamy ustnej, takich jak dokuczliwy ból, problemy z jedzeniem czy infekcje. Dbamy o to, aby każde zwierzę otrzymało indywidualne podejście i najlepszą opiekę stomatologiczną.

W ramach stomatologii zwierzęcej wykonujemy:

  • Usuwamy zęby mleczne i stałe
  • Usuwamy nagromadzony kamień nazębny
  • Leczymy choroby przyzębia (zapalenie dziąseł, zapalenie przyzębia i paradontozę)

Często zadawane
pytania

Opieka nad zwierzętami oraz ich leczenie to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Kiedy szczotkować zęby u psa?

Najlepiej przyzwyczajać psa do szczotkowania zębów już od szczenięcia. Aby zapobiegać chorobom zębów i dziąseł, mycie zębów u psa powinno odbywać się codziennie.

Czy wykonujecie sanację jamy ustnej?

Tak, w naszej Przychodni wykonujemy sanację (usunięcie osadów nazębnych) jamy ustnej.

Jak dbać o zęby psa?

Profilaktyka to najlepsze lekarstwo. Regularne, codzienne mycie zębów psa odpowiednią pastą oraz szczoteczką pozwala zapobiec osadzaniu się płytki nazębnej oraz zapobiega chorobom dziąseł. Również dobranie odpowiednich gryzaków do rozmiarów Twojego psa i ich regularne podawanie może wspomóc higienę jamy ustnej.

Kontakt

Zastanawiasz się nad szczepieniem psa lub kota? Martwisz się o dietę swojego chomika lub koszatniczki? Jeśli masz pytania o zdrowie swojego pupila, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.