Rozród zwierząt domowych

Rozród i położnictwo

Zapewniamy pomoc związaną z rozrodem i położnictwem zwierząt. Nasi lekarze zapewniają kompleksową opiekę, w tym monitorowanie cyklu rozrodczego, inseminację oraz wsparcie podczas ciąży, porodu i połogu. Dzięki nim, możesz liczyć na zdrowe i silne potomstwo oraz minimalizację ryzyka powikłań. Dbamy o dobro zwierząt i satysfakcję ich opiekunów w zakresie rozrodu i położnictwa.

W ramach pomocy w rozrodzie i położnictwie zwierząt wykonujemy:

  • Inseminację – Inseminacja zwierząt to metoda kontrolowanego rozrodu, która polega na wprowadzeniu do dróg rodnych samicy pobranego wcześniej od samca nasienia, bez odbycia stosunku płciowego.
  • Ustalenie terminu krycia – Ustalając odpowiedni termin krycia zwiększamy szanse Twojego zwierzęcia na zajście w ciążę.
  • Prowadzenie ciąży i poród – Wykonujemy badania na każdym etapie ciąży. Asystujemy przy porodzie naturalnym oraz w razie potrzeby wykonujemy cesarskie cięcie.
  • Badania prenatalne – U ciężarnych zwierząt wykonujemy badanie USG, RTG, poziom progesteronu, profil tarczycowy oraz cytologię.

Często zadawane
pytania

Opieka nad zwierzętami oraz ich leczenie to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Inseminacja psów - co to jest?

Inseminacja psów to metoda kontrolowanego rozrodu, która polega na wprowadzeniu do dróg rodnych samicy pobranego wcześniej od samca nasienia, bez odbycia stosunku płciowego.

Czy wykonujecie cesarskie cięcie u psa?

Tak, jeżeli poród naturalny nie jest możliwy wykonujemy cesarskie cięcie.

Czy badanie USG i RTG są bezpieczne?

Tak, badania USG oraz RTG są bezpieczne dla zwierząt w ciąży. Badanie RTG można wykonać po 45. dniu ciąży.

Kontakt

Zastanawiasz się nad szczepieniem psa lub kota? Martwisz się o dietę swojego chomika lub koszatniczki? Jeśli masz pytania o zdrowie swojego pupila, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.