Dermatologia i endokrynologia psów

Dermatologia i endokrynologia

Wykonywanie badań dermatologicznych i endokrynologicznych zwierząt pozwala nam na wykrycie problemów zdrowotnych związanych z układem skórnym i hormonalnym. Wykorzystujemy najlepsze narzędzia diagnostyczne, takie jak testy alergiczne czy badania hormonalne, aby dokładnie zbadać przyczyny problemów zdrowotnych u zwierząt. Dzięki temu, skutecznie leczymy choroby skóry, takie jak łuszczyca czy infekcje grzybicze, a także choroby hormonalne, takie jak choroba Addisona czy Cushinga.

W ramach diagnostyki i terapii chorób skóry oraz endokrynologii wykonujemy:

  • badanie zeskrobiny skóry
  • badanie bakteriologiczne oraz badanie mykologiczne wymazów ze skóry i kanału słuchowego
  • badanie otoskopowe i endoskopowe zewnętrznego kanału słuchowego
  • badanie przy użyciu lampy Wooda (diagnoza różnych zmian skórnych)
  • testy alergiczne
  • test stymulacji ACTH (hormonu adrenokortykotropowego)
  • profil tarczycowy

Często zadawane
pytania

Opieka nad zwierzętami oraz ich leczenie to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Dlaczego mój zwierzak ma problemy skórne i jakie są dostępne metody leczenia?

Częstą przyczyną problemów skórnych u zwierząt jest nieodpowiednia dieta lub alergia pokarmowa. Aby dokładnie ustalić przyczynę problemów dermatologicznych najlepiej umówić się na wizytę w naszej Przychodni. Podczas spotkania dokładnie zbadamy Twojego zwierzaka, ustalimy powód problemów skórnych oraz wdrożymy odpowiednie leczenie.

Czy Wasza Przychodnia posiada odpowiedni sprzęt w przeprowadzaniu badań diagnostycznych z endokrynologii?

Tak, nasi lekarze posiadają duże doświadczenie oraz dysponują odpowiednim sprzętem, aby przeprowadzać badania endokrynologiczne oraz dermatologiczne. Zlecane przez nas badania można wykonać na miejscu, w naszej klinice.

Jak działa lampa Wooda w dermatologii zwierząt?

Lampa Wooda jest urządzeniem, które wykorzystujemy do wstępnej diagnozy dermatologicznej. Jej działanie oparte jest na fluorescencji, gdzie emitowane przez lampę światło nadfioletowe odbite od zmienionych chorobowo fragmentów skóry (bądź sierści) daje widoczną gołym okiem poświatę.

Kontakt

Zastanawiasz się nad szczepieniem psa lub kota? Martwisz się o dietę swojego chomika lub koszatniczki? Jeśli masz pytania o zdrowie swojego pupila, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.