Profilaktyka zwierząt

Profilaktyka

Często mówimy, że profilaktyka to najlepsze lekarstwo – pozwala zachować zdrowie i zapobiegać chorobom zwierząt. W ramach opieki profilaktycznej przeprowadzamy regularne badania zwierząt, takie jak badania krwi czy moczu, a także szczepienia przeciw chorobom zakaźnym. Pomagamy w doborze odpowiedniej diety oraz ewentualnych suplementów diety, co ma wpływ na zdrowie i kondycję zwierzęcia. Dzięki naszej opiece profilaktycznej Twój pupil może cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem.

W ramach badań profilaktycznych wykonujemy:

  • Szczepienia – Podczas wizyty w naszej Przychodni ustalamy indywidualny kalendarz szczepień dla Twojego zwierzęcia. Pod uwagę bierzemy wiek zwierzaka, środowisko w którym żyje na co dzień oraz aktualny status epidemiologiczny.
  • Ochrona przeciw endopasożytom i ektopasożytom
  • Badania okresowe – Ustalamy harmonogram badań okresowych (powtarzanych co pewien czas) dla Twojego zwierzęcia, które pomogą mu cieszyć się zdrowiem i pełną aktywnością jak najdłużej.

Często zadawane
pytania

Opieka nad zwierzętami oraz ich leczenie to skomplikowany temat. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do nas.

Jakie szczepienia oraz badania okresowe są wymagane dla mojego zwierzęcia i kiedy je wykonać?

Aby dopasować niezbędne szczepienia oraz badania okresowe dla Twojego zwierzęcia najlepiej umówić się na wizytę w naszej Przychodni. Podczas spotkania dokładnie zbadamy Twojego zwierzaka oraz ustalimy indywidualny kalendarz szczepień i wizyt.

Jakie są oznaki i objawy chorób u zwierząt, na co należy zwracać uwagę?

Większość zmian w zachowaniu zwierzęcia powinna być skonsultowana z lekarzem weterynarii np. osowiałość, brak apetytu i inne. Systematyczne badania często pozwalają zdiagnozować choroby przebiegające bez wyraźnych objawów, a tym samym zapobiec ich dalszemu rozwojowi. Takie profilaktyczne badania kontrolne u zwierząt powinno wykonywać się od 5 roku życia.

Czy zalecone badania mogę wykonać w waszej klinice?

Tak, zlecane przez nas badania można wykonać na miejscu, w naszej klinice.

Kontakt

Zastanawiasz się nad szczepieniem psa lub kota? Martwisz się o dietę swojego chomika lub koszatniczki? Jeśli masz pytania o zdrowie swojego pupila, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.